4.5

Prezentacja nowego Jeepa Gladiator

Opublikowano: 14 grudnia 2018
28 listopada Jeep zaprezentował swojego nowego-starego pick-upa – model Gladiator. Pojazd ten, którego wcześniejsza wersja produkowana była do 1992 roku, powraca w wielkim stylu! Nowa wersja, bazująca na Wranglerze, to według zapowiedzi producenta najdzielniejszy pick-up na rynku. Czym wyróżnia się Gladiator?
Prezentacja nowego Jeepa Gladiator

Nowy Jeep Gladiator – samochód dla wymagających

Zaprezentowany w Los Angeles Gladiator robi wrażenie swoimi rozmiarami – ma ponad 5 m długości (dokładnie – 5181 mm), a rozstaw jego osi wynosi 3480 mm. Nowy model to również podwójna kabina i pojemna skrzynia ładunkowa. Ładowność Gladiatora wynosi 725 kg, można podpiąć do niego ponadto przyczepę o masie własnej aż do 3470 kg.

Gladiator jest nie tylko pojemny, ale również wytrzymały i stworzony do jazdy w terenie. W porównaniu z Wranglerem, Gladiator ma wytrzymalsze wahacze, wydajniejsze hamulce oraz różni się nastawami podwozia. Ponadto, jego najbardziej zaawansowany wariant, Rubicon, wyróżnia się 33-calowymi kołami, wyposażonymi w opony M/T, prześwitem wynoszącym 282 mm, kątem wejścia 43,6° oraz kątem zejścia 26°. Gwarantuje to, że Gladiator Rubicon poradzi on sobie nawet w najtrudniejszych warunkach.

Styl i funkcjonalność

Gladiator powstał na bazie Jeepa Wranglera – podobieństwa między oboma modelami widoczne są przede wszystkim we wnętrzu pojazdu, wyróżniającym się wysmakowanym połączeniem nowoczesności i tradycji – obok surowych elementów, na desce rozdzielczej znaleźć można innowacyjny system multimedialny z wyświetlaczem o przekątnej 5, 7 lub 8,4 cala, w zależności od wariantu. Gladiator wyposażony jest również w znane z Wranglera, okrągłe reflektory w technologii LED.

To, co odróżnia Gladiatora od innych, dostępnych na rynku pick-upów, to możliwość zamówienia go w wariancie z dachem metalowym, materiałowym bądź jednym i drugim. Zarówno panele dachowe, jak i drzwi można odkręcić. Jakby tego było mało, można również zdemontować szybę przednią.

Warianty silnika

Zgodnie z informacjami, podanymi przez Jeepa w 2018 roku, na początku nowy Gladiator na rynku amerykańskim dostępny będzie z silnikiem benzynowym 3,6 l Pentastar V6 (285 KM), następnie, w 2020 roku, do oferty dołączyć ma również wariant z turbodoładowaną jednostką Diesla o pojemności 3 l i mocy 263 KM. Jeśli nowy pick-up ze stajni Jeepa trafi na rynek europejski, będzie najprawdopodobniej sprzedawany z silnikiem wysokoprężnym 2,2 l (200 KM) lub z 2-litrową, doładowaną jednostką benzynową o mocy 272 KM – analogicznie, jak Wrangler, na którym jest bazowany.

Kiedy Gladiator trafi do salonów?

Produkcja Gladiatora w fabryce Toledo w Ohio ma ruszyć w pierwszej połowie 2019 roku. Nowego Jeepa w salonie amerykańskim będzie można zakupić najprawdopodobniej już w drugim kwartale 2019 roku. Aktualnie nie wiadomo, czy Gladiator trafi na rynek europejski, brak również oficjalnych informacji na temat jednostek napędowych, w które miałby być wyposażony

Poproś o telefon

Zostaw nam swój numer telefonu - oddzwonimy!

Katowice
Bytom

Poproś o telefon

Zostaw nam swój numer telefonu - oddzwonimy!

Formularz kontaktowy

Wypełnij formularz - odpowiemy w ciągu jednego dnia roboczego!

Numer telefonu jest wymagany. GWARANTUJEMY, że zadzwonimy tylko aby dopytać o szczegóły Twojego zapytania. Twój telefon nie zostanie wykorzystany w żadnym innym celu!