4.4

Jeep Wrangler - klasyczna terenówka

Opublikowano: 30 sierpnia 2019
Początki Jeepa Wranglera sięgają kilkudziesięciu lat wstecz, dzięki czemu od dłuższego czasu posiada on już miano samochodu kultowego. Tego, że jest to pojazd dla ludzi z charakterem, którzy zdecydowani są przeżywać emocjonujące chwile, nie trzeba nikomu tłumaczyć. Sama jego nazwa budzi wizję solidnej i wytrzymałej maszyny, pokonującej trudne tereny.
Jeep Wrangler - klasyczna terenówka

Oczywiste jest, że Jeep Wrangler nie stanowi kandydata na samochód miejski. Za to idealnie odnajdzie się w trudnym, wyboistym terenie, gdzie jest ciągle narażony na błoto, wodę oraz przeszkody. Jego charakterystycznym elementem jest kanciasta kabina, z której można zdjąć drzwi oraz dach. Sam dach może być w formie twardej lub miękkiej, zależnie od modelu i wykonania.

Surowe i praktyczne wnętrze Jeepa Wranglera

Wnętrze auta jest adekwatne do jego roli – nie znajdziemy tutaj przytulnych i miękkich foteli, a jedynie takie o neutralnej twardości. Aby jednak uczynić go samochodem jak najbardziej uniwersalnym, we wnętrzu można zastosować dodatki. Odpowiednio podgrzewane fotele, fotochromatyczne lusterko wsteczne, zamykany schowek, a także bezpieczne uchwyty na kubki pozwalają stworzyć z niego przystępne, a jednocześnie ergonomiczne auto.

Twarde i wytrzymałe materiały, użyte do wykonania wnętrza czynią go jednym z najbardziej wytrzymałych aut terenowych. Pomimo że w środku znajduje się ekran dotykowy, to czyszczenie wodą nie stanowi dla niego problemu. Zwykle zabezpieczony jest specjalistyczną gumą, która zapobiega uszkodzeniom.

Właściwości techniczne terenówki

Klasyczny model oferuje solidną budowę, która posiada sztywne mosty, ramy oraz reduktor. Jeszcze lepszą wersją tej i tak już porządnej maszyny, jest model Rubicon, posiadający dodatkowy wzmocnienia, blokady mostów oraz lepszy reduktor. Jakość większości elementów jest zdecydowanie na wysokim poziomie, z powodu przeznaczenia samochodu. Elementem charakterystycznym Jeep Wranglera jest oryginalny siedmioszczelinowy grill oraz trapezowe nadkola.

Dla ochrony wrażliwych części samochodu podwozie składa się z odpowiednio mocnych osłon. Jeep Wrangler może również przejeżdżać po wodzie do pewnej wysokości, dzięki odpowiedniemu uszczelnieniu układu elektrycznego oraz nadwozia. Nawet ekstremalne warunki nie stanowią przeszkody dla napędu, a jego płynna zmiana umożliwia sprawne wymanewrowanie z kolein lub błota.

Dla kogo Jeep Wrangler będzie idealny?

Liczne zalety składają się na tradycyjną terenówkę, która daje możliwość częstych wypadów i emocjonujących przygód. Taki samochód to doskonała propozycja dla osób, które cenią sobie nie przesadne koszta eksploatacji i łatwy dostęp do części wymiennych, a nie obawiają się surowej formy i ciężkiego charakteru pojazdu.

Poproś o telefon

Zostaw nam swój numer telefonu - oddzwonimy!

Katowice
Bytom

Poproś o telefon

Zostaw nam swój numer telefonu - oddzwonimy!

Formularz kontaktowy

Wypełnij formularz - odpowiemy w ciągu jednego dnia roboczego!

Numer telefonu jest wymagany. GWARANTUJEMY, że zadzwonimy tylko aby dopytać o szczegóły Twojego zapytania. Twój telefon nie zostanie wykorzystany w żadnym innym celu!