4.4

Jeep Grand Wagoneer – wielki powrót pierwszego SUV-a w historii

Opublikowano: 9 września 2020
Legenda powraca! Nowy Jeep Grand Wagoneer na razie jest konceptem, ale już w przyszłym roku ma pojawić się na rynku jako najbardziej luksusowy pojazd w ofercie marki Jeep. Co o nim wiemy?

Ikoniczny SUV z charakterystycznymi, drewnianymi aplikacjami, znany z amerykańskich filmów, powróci w nowej, luksusowej odsłonie, oferując najdoskonalsze rozwiązania marki. Koncept nowego Grand Wagoneera został zaprezentowany w Detroit. Pojazd w wersji koncepcyjnej wyposażono m.in. w:

 

  • przestronne wnętrze dla 7 osób (po raz pierwszy w historii zyskał 3. rząd),
  • hybrydowy układ napędowy z napędem elektrycznym plug-in,
  • zaawansowany napęd 4x4, 
  • 7 ekranów (w tym po raz pierwszy ekran dla pasażera),
  • panoramiczne okno dachowe z konturową mapą Detroit,
  • duże, przeszklone okna,
  • system audio McIntosh,
  • detale z drewna tekowego.

Grand Wagoneer rozpoczął historię nowoczesnych SUV-ów klasy premium. Zgodnie z zapowiedziami twórców, odświeżona odsłona będzie inspirowana oryginałem, oddając hołd bogatym tradycjom modelu, ale zyska unowocześnioną, ponadczasową sylwetkę, perfekcyjnie wykonane detale, materiały z czołówki klasy premium, 3 układy 4x4 do wyboru, pneumatyczne zawieszenie Quadra Lift oraz innowacyjne rozwiązania gwarantujące doskonałą dynamikę i bezpieczeństwo jazdy. Luksusowy Grand Wagoneer zostanie zbudowany na platformie pick-upa RAM 1500. Ma stać się groźnym rywalem dla Cadillaka Escalade, Lincolna Navigatora, Audi Q8, BMW X7 czy Range Rovera. 

Nowy Jeep Grand Wagoneer - kiedy premiera?

Samochód ma pojawić się w amerykańskich salonach dealerskich w 2021 roku. Gama dostępnych silników zostanie podana przez producenta w późniejszym terminie. Krążą informacje, że poza hybrydą plug-in, do wyboru będą także hybrydy z benzynowymi silnikami V6 i V8 oraz EcoDiesel V6. 

Jeep Wagoneer – mniejszy i skromniejszy brat

Razem z Grand Wagoneerem na rynku zadebiutować ma mniejszy i nieco skromniej wyposażony Jeep Wagoneer. Oczywiście z napędem na obie osie.

Czy Jeep Wagoneer i Jeep Grand Wagoneer trafią do Europy? Jakie będą możliwości konfiguracji? Tego nie wiemy, ale z optymizmem i niecierpliwością czekamy na dobre wiadomości.

Poproś o telefon

Zostaw nam swój numer telefonu - oddzwonimy!

Katowice
Bytom

Poproś o telefon

Zostaw nam swój numer telefonu - oddzwonimy!

Formularz kontaktowy

Wypełnij formularz - odpowiemy w ciągu jednego dnia roboczego!

Numer telefonu jest wymagany. GWARANTUJEMY, że zadzwonimy tylko aby dopytać o szczegóły Twojego zapytania. Twój telefon nie zostanie wykorzystany w żadnym innym celu!