4.5

Jeep Compass – jeszcze SUV czy już crossover?

Opublikowano: 22 lutego 2019
Jeep Compass to samochód będący doskonałym połączeniem tradycji i najnowszych innowacji. Zachwyca opływową sylwetką i wyrazistymi detalami, a także wygodnym i funkcjonalnym wnętrzem. Ale jak określić jego nadwozie? Czy to SUV czy może jednak crossover?
Jeep Compass – jeszcze SUV czy już crossover?

Czym się różni SUV od Crossovera?

Crossover

To dość młode pojęcie motoryzacyjne określające przede wszystkim auta miejskie z większym prześwitem takie jak:

 • Hatchbacki
 • Kombi
 • Minivany.

Można o nich powiedzieć, że łączą w sobie kompaktowość hatchbacków ze zdolnościami terenowymi SUV-ów, jednak nie występują raczej z napędem 4x4. Najczęściej to auta z napędem na jedną oś. Za sprawą wyższej pozycji siedzącej są gwarantem wygodnej i komfortowej jazdy.

SUV

SUVami nazywa się samochody, które również łączą w sobie cechy samochodów osobowych i terenowych, ale są większe od crossoverów, często wyposażone w napęd 4x4 i duże, mocne silniki. Oferują większy komfort podróżowania niż twardo-zawieszone samochody typowo terenowe.

Jeep Compass - SUV czy crossover?

Nie ma konkretnej definicji, która pomoże nam jednoznacznie w odnalezieniu odpowiedzi na postawione początkowo pytanie: czy Jeep Compass to SUV czy crossover. Cechy obydwu tych typów nadwozi przeplatają się tutaj a stylistyka odbiega od sztywno utartych schematów.

 • Dostępne silniki
  Jeepa Compass możemy zakupić w wersji zarówno benzynowej jak i w silnikiem Diesla:
  • z silnikiem benzynowym 1,4l 140KM lub 170KM
  • z wysokoprężnym dieslem 1,6l 120KM, 2,0l 140KM i 170KM
 • Skrzynia biegów
  Tutaj również mamy wybór: dostępna jest zarówno manualna jak i automatyczna skrzynia biegów
 • Napęd
  Jeepa Compass możemy zakupić w wersji z napędem na przednie koła lub z napędem 4x4.
 • Sylwetka
  Przyglądając się Jeepowi z zewnątrz i patrząc od frontu to duże, masywne auto z szerokimi oponami, siedmioszczelinowym grillem i trapezoidalnymi nadkolami. Przyglądając się natomiast z boku uwagę przykuwa krótka maska.
 • Prześwit
  Raczej nie jest za duży. Przemawia to za tym, aby z auta częściej korzystać na asfaltowych drogach niż w terenie.
 • Wnętrze
  Jest wygodne i przestronne zarówno dla kierowcy jak i pasażerów, także tych siedzących na tylnej kanapie. Posiada odpowiednią przestrzeń na nogi.

Jeep - nie daje się zamknąć w definicjach

"Compass trafia w gusta zarówno miłośników SUVów jak i Crossoverów. Pozwala się wyróżnić w tłumie pełnym popularnych marek. Jest z jednej strony wygodny, z drugiej prestiżowy i unikatowy. To właśnie kochają w nim kierowcy" - przekonuje pan Grzegorz Golus z salonu Jeep Partner w Bytomiu.

Jeep Compass to rozsądna cena oraz staranne wykonanie w charakterystycznej sylwetce – idealne połączenie najlepszych cech SUVa i crossovera. Komfort, przestrzeń i sprawnie działający napęd – po prostu Jeep. Ale to także wciąż niezmienne, klasyczne cechy marki, które czynią go legendą motoryzacji.

Poproś o telefon

Zostaw nam swój numer telefonu - oddzwonimy!

Katowice
Bytom

Poproś o telefon

Zostaw nam swój numer telefonu - oddzwonimy!

Formularz kontaktowy

Wypełnij formularz - odpowiemy w ciągu jednego dnia roboczego!

Numer telefonu jest wymagany. GWARANTUJEMY, że zadzwonimy tylko aby dopytać o szczegóły Twojego zapytania. Twój telefon nie zostanie wykorzystany w żadnym innym celu!