4.5

5-gwiazdek dla Jeepa Compass w testach NCAP

Opublikowano: 27 czerwca 2018
Obecnie jeepem nazywamy potocznie każdy samochód terenowy niezależnie od jego producenta. Te 'oryginalne' produkowane są przez amerykański koncern Chrysler, a kwestia bezpieczeństwa jest dla marki priorytetem. Dowodem niech będzie najnowszy model, wychodzący poza ramy stereotypowego miejskiego SUV-a, Jeep Compass i jego 5 gwiazdek w testach Euro NCAP.
5-gwiazdek dla Jeepa Compass w testach NCAP

Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Jeepy kupuje się z myślą o wygodzie i zwiększonym bezpieczeństwie zarówno na asfalcie, jak i bardziej wymagających trasach off-road. Trudność terenu, po jakim poruszają się te samochody sprawia, że konstruktorzy jeszcze większą wagę przykładają do jakości wykonania i zabezpieczeń. Jeep Compass bez problemu poradził sobie z trudnymi testami zderzeniowymi Euro NCAP. Przyznano mu pięć gwiazdek w kategoriach ochrony dorosłych, pieszych, dzieci oraz funkcjonalności systemu bezpieczeństwa samego auta. Warto podkreślić, że nowy model zdobył maksymalną ilość punktów już ze standardowym wyposażeniem.

Wysoki wynik to w głównej mierze zasługa dwóch kluczowych elementów nowego Jeepa Compassa:

  1. pierwszym z nich jest klatka bezpieczeństwa, która w ponad 65% wykonana jest z wysokowytrzymałej stali, co stanowi gwarancję doskonałej sztywności skrętnej oraz większą ochronę pasażerów.

  2. drugim elementem jest ponad 70 systemów bezpieczeństwa aktywnego i pasywnego, które wprowadzają nową jakość na rynek motoryzacyjny. Są to m.in. następujące komponenty: Aktywny Tempomat, Asystent Pasa Ruchu, System Monitorowania Martwego Pola, System ostrzegania o najeżdżaniu na poprzedzający pojazd.

Euro NCAP – dlaczego tak ważne?

Euro NCAP to niezależna organizacja dokonująca oceny bezpieczeństwa wszystkich aut osobowych sprzedawanych w Europie. Jej członkami są podmioty rządowe oraz niezależne, europejskie organizacje. Samochody nabywane są anonimowo za prywatne pieniądze od zwykłych dealerów, co wyklucza przeprowadzanie testów na specjalnie przygotowanych egzemplarzach.

Głównym komponentem testu jest test zderzeniowy. Test ten obejmuje cztery elementy: zderzenie czołowe, zderzenie boczne, zderzenie z pieszym oraz zderzenie ze słupem. Pozostałe części dotyczą testu systemów bezpieczeństwa dla dzieci.

Oczywiście już przed powstaniem Euro NCAP wiele koncernów szczyciło się wysokim poziomem bezpieczeństwa swoich produktów i pozytywnymi wynikami przeprowadzonych badań. Największą wadą takiego rozwiązania była jednak nieporównywalność testów. Jednolite zasady stosowane przez Euro NCAP pozwalają porównywać wyniki osiągane przez różne pojazdy.

Reasumując… Jeep Compass na piątkę

Maksymalna liczba gwiazdek jest wynikiem pożądanym wśród kupujących nowe auta. Często samochód, który posiada niższą ocenę znika z listy rozpatrywanych modeli. Wsiadając w Jeepa Compassa możesz czuć się bezpiecznie i pewnie, a Twoje życie i zdrowie jest odpowiednio chronione. Triumf w testach Euro NCAP jest tego najlepszym zapewnieniem. Jeep Compass staje się nie tylko terenowym modelem do szaleństw off-roadowych, ale również bezpiecznym i rodzinnym samochodem na co dzień.

Poproś o telefon

Zostaw nam swój numer telefonu - oddzwonimy!

Katowice
Bytom

Poproś o telefon

Zostaw nam swój numer telefonu - oddzwonimy!

Formularz kontaktowy

Wypełnij formularz - odpowiemy w ciągu jednego dnia roboczego!

Numer telefonu jest wymagany. GWARANTUJEMY, że zadzwonimy tylko aby dopytać o szczegóły Twojego zapytania. Twój telefon nie zostanie wykorzystany w żadnym innym celu!