Zmień markę
Sprawdź ofertę marki Fiat
Sprawdź ofertę marki Fiat Professional
Sprawdź ofertę marki Jeep

Partner Jeep

  Katowice   Bytom

Jeep Compass – jeszcze SUV czy już crossover?

Opublikowano: 22 lutego 2019 Jeep Compass – jeszcze SUV czy już crossover?

Jeep Compass to samochód będący doskonałym połączeniem tradycji i najnowszych innowacji. Zachwyca opływową sylwetką i wyrazistymi detalami, a także wygodnym i funkcjonalnym wnętrzem. Ale jak określić jego nadwozie? Czy to SUV czy może jednak crossover?

Czym się różni SUV od Crossovera?

 

Crossover

To dość młode pojęcie motoryzacyjne określające przede wszystkim auta miejskie z większym prześwitem takie jak:

 • Hatchbacki
 • Kombi
 • Minivany.

Można o nich powiedzieć, że łączą w sobie kompaktowość hatchbacków ze zdolnościami terenowymi SUV-ów, jednak nie występują raczej z napędem 4x4. Najczęściej to auta z napędem na jedną oś. Za sprawą wyższej pozycji siedzącej są gwarantem wygodnej i komfortowej jazdy.

SUV

SUVami nazywa się samochody, które również łączą w sobie cechy samochodów osobowych i terenowych, ale są większe od crossoverów, często wyposażone w napęd 4x4 i duże, mocne silniki. Oferują większy komfort podróżowania niż twardo-zawieszone samochody typowo terenowe.

Jeep Compass

Jeep Compass - SUV czy crossover?

Nie ma konkretnej definicji, która pomoże nam jednoznacznie w odnalezieniu odpowiedzi na postawione początkowo pytanie: czy Jeep Compass to SUV czy crossover. Cechy obydwu tych typów nadwozi przeplatają się tutaj a stylistyka odbiega od sztywno utartych schematów.

 • Dostępne silniki
  Jeepa Compass możemy zakupić w wersji zarówno benzynowej jak i w silnikiem Diesla:
  • z silnikiem benzynowym 1,4l 140KM lub 170KM
  • z wysokoprężnym dieslem 1,6l 120KM, 2,0l 140KM i 170KM
 • Skrzynia biegów
  Tutaj również mamy wybór: dostępna jest zarówno manualna jak i automatyczna skrzynia biegów
 • Napęd
  Jeepa Compass możemy zakupić w wersji z napędem na przednie koła lub z napędem 4x4.
 • Sylwetka
  Przyglądając się Jeepowi z zewnątrz i patrząc od frontu to duże, masywne auto z szerokimi oponami, siedmioszczelinowym grillem i trapezoidalnymi nadkolami. Przyglądając się natomiast z boku uwagę przykuwa krótka maska.
 • Prześwit
  Raczej nie jest za duży. Przemawia to za tym, aby z auta częściej korzystać na asfaltowych drogach niż w terenie.
 • Wnętrze
  Jest wygodne i przestronne zarówno dla kierowcy jak i pasażerów, także tych siedzących na tylnej kanapie. Posiada odpowiednią przestrzeń na nogi.

Jeep - nie daje się zamknąć w definicjach

"Compass trafia w gusta zarówno miłośników SUVów jak i Crossoverów. Pozwala się wyróżnić w tłumie pełnym popularnych marek. Jest z jednej strony wygodny, z drugiej prestiżowy i unikatowy. To właśnie kochają w nim kierowcy" - przekonuje pan Grzegorz Golus z salonu Jeep Partner w Bytomiu.

Jeep Compass to rozsądna cena oraz staranne wykonanie w charakterystycznej sylwetce – idealne połączenie najlepszych cech SUVa i crossovera. Komfort, przestrzeń i sprawnie działający napęd – po prostu Jeep. Ale to także wciąż niezmienne, klasyczne cechy marki, które czynią go legendą motoryzacji.
‹ wróć do listy aktualności i porad